پیام تسلیت رئیس حوزه هنری برای درگذشت فرج‌الله سلحشور

مرحوم سلحشور یك عمر در طریق اعتلای سینمای دینی قدم برداشت

مرحوم سلحشور یك عمر در طریق اعتلای سینمای دینی قدم برداشت
زمان انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۸ ۱۴:۴۴:۱۰
نسخه چاپی
فرهنگ و هنر - ایران نو:محسن مومنی‌شریف در پیام تسلیتی كه برای فقدان شادروان سلحشور منتشر كرده است، نوشت: او از نخستین طلایه‌داران هنر نمایش و سینما در حوزه هنری انقلاب اسلامی بود و در شكل‌گیری هنر نمایش دینی و انقلابی تلاش‌های ارزشمند و منحصر به فردی داشت.

به گزارش ایران نو، محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری در پی درگذشت شادروان فرج‌الله سلحشور، سینماگر دینی و هنرمند متعهد انقلاب اسلامی پیام تسلیتی منتشر كرد. متن كامل پیام تسلیت رئیس حوزه هنری به شرح زیر است:

بازگشت همگان به سوی اوست

استاد فرج الله سلحشور، مصداق هنرمندی متدین و انقلابی بود كه فقدانش دریغ و دردی بی‌پایان را برای جامعۀ هنری كشور به بار آورد. هنرمندی متعهد كه یك عمر در طریق اعتلای سینمای دینی قدم برداشت و از معجزات انبیای الهی تا عنایات خدا در جبهه‌ها را با زبان و بیانی فاخر به تصویر كشید. 

سریال به یادماندنی «یوسف پیامبر(ع)» او ادای دین بزرگی بود كه سینمای متعهد و هنرمندانه انقلاب در عرصۀ هنر دینی از خود به یادگار گذاشت. او همواره در قامت یك هنرمند انقلابی و دلسوز، از آرمان‌های انقلاب و دستاوردهای آن پاسداری كرد. وی از نخستین طلایه‌داران هنر نمایش و سینما در حوزه هنری انقلاب اسلامی بود و در شكل‌گیری هنر نمایش دینی و انقلابی تلاش‌های ارزشمند و منحصر به فردی داشت. 

درگذشت این هنرمند مجاهد و صدیق واقعه‌ای جانسوز و خبری ناگوار برای اهالی فرهنگ و هنر این مرز و بوم است. این مصیبت را به جامعۀ فرهنگی و هنری كشور و خانوادۀ معظم آن بزرگوار تسلیت عرض كرده و تنعم از خوان رحمت الهی و علو درجات آن مرحوم را از حضرت پروردگار مسئلت داریم.

محسن مومنی‌شریف - رئیس حوزه هنری

مطالب پربازدید
آخرین مطالب