در روزهای پایانی سال صورت گرفت؛

رشد قارچ‌ گونه نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در تهران!

رشد قارچ‌ گونه نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در تهران!
زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۱۷ ۲۲:۱۹:۱۰
نسخه چاپی
اقتصادی - ایران نو: هر سال با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا برگزار می‌شود ولی امسال شاهد افزایش چشمگیر تعداد این نمایشگاه‌های بدون مجوز هستیم.

به گزارش ایران نو، هر سال در ماه اسفند نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا با نام نمایشگاه‌های بهاره برای عرضه مستقیم کالاها با محوریت کیف، کفش و پوشاک برگزار می‌شود و در این نمایشگاه‌ها کالاها از 15 تا 25 درصد تخفیف برخوردارند.

امسال نیز وزارت صنعت، معدن و تجارت زیر نظر سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها اقدام به برگزاری نمایشگاه‌های بهاره در سراسر کشور کرده‌اند.

این نمایشگاه‌ها در شهر تهران در چهار قسمت از شهر (حکیمیه، خاوران، تهرانپارس و بوستان ولایت) برگزار می‌شود اما گویا به دلیل سودآوری این نمایشگاه‌ها شاهد رشد نمایشگاه‌های بدون مجوز در سراسر کشور هستیم به نحوی که حتی مسوولان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز نسبت به افزایش تعداد این نمایشگاه‌ها هشدارهایی را داده‌اند.

به طور مثال شاهد هستیم که در محدوده سعادت‌آباد و شهرک غرب برخی با برپایی چادرها و برزنت‌هایی در این محدوده و همچنین نصب پلاکاردهای تبلیغاتی نمایشگاه عرضه مستقیم کالا اقدام به عرضه کالا کرده‌اند.

در این رابطه یدالله صادقی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر این که آیا این نمایشگاه مجوز دارد یا خیر؟ گفت: تنها نمایشگاه‌هایی که از ما مجوز برپایی گرفته‌اند همان نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در محدوده حکیمیه، تهرانپارس، بوستان ولایت و خاوران هستند.

وی ادامه داد: هر نمایشگاه دیگری که در خارج از این محدوده‌ها برگزار شود از سوی ما مجوزی دریافت نکرده است.

صادقی با تاکید بر این‌که از برپایی چنین نمایشگاهی اطلاعی ندارم تصریح کرد: این نمایشگاه‌ها اگر از ما مجوزی دریافت نکرده باشند باید زیر نظر اداره اماکن نیروی انتظامی یا اداره ساماندهی مشاغل شهرداری فعالیت کنند که در مورد فعالیت چنین نمایشگاهی بی‌اطلاع هستم.

به گزارش ایسنا، پیش از این مجتبی فراهانی، معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در پاسخ به این سوال که دلیل رشد نمایشگاه‌های عرضه کالا در ایام پایانی سال چیست با بیان این‌که متولی کار نمایشگاه ها و برگزاری آن‌ها در کشور اتاق اصناف و مجامع امور صنفی هستند گفته بود که طی چند روز اخیر افرادی می خواستند که نمایشگاه‌هایی را در سراسر کشور برگزار کرده و از آن سوء استفاده کنند که ما سریعا اقدام کرده و مانع برگزاری این نمایشگاه‌های بدون مجوز شدیم.

مطالب پربازدید
آخرین مطالب